• Eesti maakodu 2022

Eesti maakodu 2022

Eesti maakodud sisustusmessil Interjöör 2022. Eesti maakodud valmisid  www.kodusaade.ee, „Käsmu maamaja“ sisekujundaja Madis Liplapi, „Noore pere maakodu“ sisekujundaja Anne Jaanuse ja Eesti Näituste AS-i koostöös.

Maakodude interjööride visioneerimiseks oli sisustusmessil Eesti Näituste messikeskusesse ehitatud näidiskodud.  Näidiskodude juures oli rohkelt materjalide näidiseid ja katalooge. Kohapeal töötas messikülastajatega Tuuni Ka mööblimeistrid, kes andsid tasuta nõu vana ja kasutatud mööbli restaureerimise ning renoveerimise osas, kui ka viimistlusmaterjalide ja viimistlustehnika valikus.

22. aprillil oli kohal ka kodude disainerid ja sel päeval maalib „Käsmu maja“ projekti autor Madis Liplap momente oma projektist interjööri mööblile. 

Maakodu ideeprojektid Interjöör 2022

Mõte väiksest maamajast

Idee oli kohandada väike lihtne vana maja uueks ja praktiliseks n-ö nädalalõpumajaks.

Näidiselamu kujunduses oli kasutatud kahte kontseptsiooni. Üks osa majast oli renoveeritud võimalikult vähe vana maja rikkudes ja suuresti säilitades vana joont. Teine osa majast oli uuema joonega, millest tulenevalt oli viimistluses kasutatud teistsuguseid materjale.

Uute ja vanade võimaluste vahel mängides oligi kujundatud üks ideemajakestest.

Vanemas osas lin näiteks elektrijuhtmed monteeritud krohvipealsetena, ilma vana krohvi ja värvipindu rikkumata. See jättis ilme, nagu oleks vanad nn bergmantorud eemaldatud ja asendatud hetkel moesolevate kangasjuhtmetega. Uues osas oli juhtmed paigutatud krohvikihi alla ning kasutatud oli moekama, lakoonilise vormiga stepsleid ja lüliteid.

Elektrist rääkides tuleb Eestis elades valmis olla kõigeks, sest sagenevad suured tuuled põhjustavad aina rohkem elektrikatkestusi. Sellest tulenevalt oleme kasutanud akudega valgusteid, mida saab kasvõi linnakodus laadida ja nädalalõpuks kaasa võtta. Valgustid sobivad ka õues kasutamiseks – paigutades need põõsaste vahele, on valgustatud aias mõnus piknikku pidada.

Maja välisilmes oli uuema ja vanema poole puhul kasutatud erinevaid võtteid, materjale ja värve. Moodsama osa saavutamiseks oli kasutatud kaasaegsemaid laudiseid, vanema poole loomiseks traditsioonilise profiiliga laudist. Loomulikult oli oluline osa värvilahendustel, siingi oli kaks lahendust. Värvilisema, silmatorkavama kombinatsiooni säravaks näiteks oli korallpunane kuuriuks, tagasihoidlikum lahendus võlub oma neutraalsete ning loodusesse sulanduvate toonidega.

Siseviimistluses oli kasutatud traditsioonilisi võtteid lubivärvidest ja trafarettmaalingutest kuni lihtsate ja lakooniliste rulliga viimistlemise võimalusteni. Üldjoon oli hoitud tagasihoidlikuna, kasutades erinevaid naturaalseid tooni, et tähelepanu koonduks aknast avanevale vaatele.

Põrandatel oli kasutatud erinevad kestvaid ja vähemkestvaid materjale, mis vananevad kaunilt. Leiame maalitud laudpõranda ja kaunilt kuluva džuudkatte, kauakestvateks materjalideks oli kivi ja moodne LVT-kate.

Valgustuse osas oli lisaks eelmainitud akuvalgustitele kasutatud – otsekui viitena mereäärsele – klaaspoidest loodud valgusteid, mis vastandusid moodsatele ja lihtsalt paigaldatavatele suundvalgustitele.

Erinevate tekstiilide osas (kardinad, vaibad, muud kangad) ol kasutusel naturaalsetest kiududest – või vähemalt naturaalse moega – kangad. Püüd oli kujundada midagi linnakodule vastanduvat, et maale minnes oleks tunda keskkonna vahetust. Kõik oli seal lihtsam, tavalisem ja muretum – mis võikski ju olla maamaja eesmärk.

Esiletõstetud

4room │ Valguslahendused

Sinu rätsep valgustite maailmas … 4ROOM tooted sünnivad alates ideest kuni valmistooteni meie 4ROOM tehases Eestis. Meil on lai valik lahendusi, mis võimaldavad kiiresti ja kvaliteetselt täita ka…

Vivarec OÜ │ Keraamilised plaadid ja terrassilahendused

Me armastame disaini ja innovaatlilisi lahendusi ja sellest kirest on ajendatud ka meie lai siseviimistlusmaterjalide tootevalik.   …  

Osalejad

Vaata ka neid

Disainilaat 2023

Sisustus- ja disainimessi Interjöör raames toimub Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses 21.- 23. aprillil 2023 taaskord disainilaat, kus tutvustavad ning müüvad oma tooteid Eesti disainerid, kunstnikud, isetegijad-asjaarmastajad ja disainiloominguga kauplejad. Disainilaat on mõeldud eeskätt väiksematele ning nišitooteid pakkuvatele firmadele, et ka nemad saaksid end laiemale tarbijaskonnale rohkem...

Vaata rohkem
Stiilne kodu 2022

Messilt sai ülevaate uutest materjalidest, ideid kodu kaunistamise ning kujundamise osas, väljapanekuid tekstiilide, valgustite ja mööblit tootvate ettevõtete poolt ning nõuandeid puhastamise, taaskasutuse ning kodu hubasemaks muutmise osas.

Kui te olete mõelnud oma sisekujunduse uuendamise peale, siis leiate siit häid ideid.

Vaata rohkem

Messi partnerid

SOOVITAME SOOVITAME

Me vastame teile meeleldi

Valige üks ülalolevatest suhtluskanalitest või jäta oma teade Facebooki kaudu