Menüü
 
Teavitused

Peaasja tuumikusse kuulub vaimse tervise ja noorsootöö spetsialiste, konsultante ja kaasamõtlejaid erinevatest eluvaldkondadest. Peaasjalisi ühendab entusiasm, huvi ja austus inimliku suhtes. Püüdleme vaimse tervise teemade mõistva, aruka, paindliku, kuid ka optimistliku, kergema ja avatuma käsitlemise poole.

Nii nagu pea on meie keha oluline ja tavaline osa, on vaimne tervis osa meie elukvaliteedist. Tahame, et vaimne tervis oleks nii tavalisel ja nähtaval osa meie elus, nagu pea on meie keha osa. Soovime, et kõik inimesed teaksid, et neil on vaimne tervis, mida oluliseks pidada ja mille eest hoolt kanda.

Tahame, et väheneks psüühkahäiretest põhjustatud kannatuste hulk. Praegu pöördub depressiooniga spetsialisti juurde vaid kolmandik inimestest. Ärevushäired röövivad sageli suisa mitukümmend aastat head elu, sest neid ei tunta ära ega leita õigeid paranemismeetodeid. Psühhoosi seisundis kannatavad inimesed vahel aastaid, enne kui leitakse võimalus abi saada.

Külastusi
9 053
Pakkumisi
1

Kuula podcaste

Lae alla ka töövihik

Tule koolitusele!

Mis on vaimse tervise esmaabi?

Vaimse tervise esmaabi on lihtne, 5 sammust koosnev tugi, mida saad pakkuda, kui märkad oma lähikonnas kedagi, kes võib vaimse tervise osas abi vajada (nt muutunud meeleolu, hajevil tähelepanu vms). Sarnaselt füüsilise tervise esmaabiga on vaimse tervise esmaabi andmine jõukohane igaühele, kes on end esmaabi põhimõtetega kurssi viinud ja läbinud vaimse tervise esmaabi koolituse.

Koroonaviirusest tingitud kriisi ajal on enam kui pooled meist tundnud suuremat stressi kui varem. Ülemäärane stress võib välja paista kõrgema ärevuse, meeleolumuutuste, uneprobleemidena. Nende raskustega on oluline tegeleda esimesel võimalusel ise, kasutada lähedaste tuge ning pöörduda abi saama. 

VTEA 5 sammu

1. SAMM: Lähene inimesele ja hinda olukorda - esimeseks ülesandeks on minna inimese juurde ning püüda mõista, kas tegemist on kriisiolukorraga. 

2. SAMM: Kuula toetavalt ja hinnanguid andmata - vaimse tervise esmaabi osutamise ajal on väga tähtis kuulata abivajajat eelarvamustevabalt ja hukka mõistmata.

3. SAMM: Anna kindlustunnet, paku tuge ja teavet - kui vaimse tervise probleemi kogev inimene on ära kuulatud, on esmaabi osutajal lihtsam talle informatsiooni ja tuge pakkuda.

4. SAMM: Julgusta asjakohase professionaalse abi kasutamist - küsi kas ja millist professionaalset abi ta juba kasutab või on kasutanud. Esmaabi osutaja võiks rääkida saadaolevatest toe- ja abivõimalustest.

5. SAMM: Julgusta eneseabi ja muude toetusstrateegiate kasutamist - julgusta küsima vajalikke kohandusi töökeskkonnas, kasutama eneseabistrateegiaid ning otsima tuge pereliikmetelt, sõpradelt ja teistelt.

Kontaktid

Soovitame Soovitame