Menüü
Teavitused
Stend : C-57

MEIE LOOME LUGUSID!

Ajakohane ja sisukas suunanäitaja sisekujunduse, kodusisustuse, ehituse, remondi, aia ning aiakujunduse valdkonnas!

Trendid, nõuanded, õpetused, arvustused, galeriid, ettevõtete kontaktid (toote- ja teenusepakkujad).

Fotod Inkodu.ee kliendid

Külastusi
12 939

Nõuandla messil Interjöör 2024: sisekujundus, aiakujundus, feng shui

Paljudele meist tundub, et oma kodu või aia kujundamisega saame ikka igaüks ise hakkama. Mis seal ikka rasket on? Tegemise käigus tavaliselt alles tekivad küsimused ja probleemid ning kui selleks ajaks juba midagi täiesti valesti on läinud, oleme hädas. Kodu- ja aiakujunduses on nii palju nüansse, mille peale ise ka kõige parema tahtmise juures ei tule. Isegi kui teooria on selge, siis praktilisi nippe saab jagada ikkagi keegi, kes kõike juba proovinud on.

Sisustus- ja disainimessil Interjöör 2024 on selleks taaskord avatud nõuandla, kus on nõustajatena esindatud oma ala asjatundjad nii aia- kui sisekujunduse, aga ka feng shui valdkonnast. Nõuandla on hea võimalus saada individuaalset konsultatsiooni.

Nõuandla on messi külastajatele TASUTA!

Asukoht: C - hallis

Loe edasi siit

Kindlustusabi - hädavajalik kodukindlustuse kahjujuhtumite hindamiseks

Nagu elus ikka, siis kunagi ei tea, mis homme toob. Loodetavasti ainult head, aga ühel hetkel võib ikkagi olla nii, et kodus leiab aset mõni ebameeldiv juhtum, mille likvideerimine nõuab remonti ja kahjude hüvitamiseks tuleb hakata asju ajama kodukindlustuse pakkujaga.

Olgu tegu siis vee- või tulekahjustusega või on juhtunud mõni muu õnnetus, on kahjujuhtum alati emotsionaalselt raske ja ajab mõneks ajaks elurütmi korralikult paigast ära. Eriti keeruline on neil, kes sellisesse olukorda esimest korda sattuvad. Puuduvad lihtsalt kogemused, kuidas toimida. Samuti puuduvad enamasti ka põhjalikud ehituslikud teadmised, et ise kahjusid reaalselt hinnata, rääkimata veel juriidiliselt pädevate ekspertiiside koostamisest, et suhelda nende hüvitamiseks kindlustusfirmaga.

Loe edasi

Kuidas luua igava hekimüüri asemel aeda kaunis kooslus?

Heki rajamisega seisab silmitsi pea iga uue aia omanik, sest heki abil luuakse aias nii privaatsust kui piiritletakse erinevaid tsoone. Tavaliselt minnakse ikka kõige lihtsamat teed pidi ja tehakse nii nagu kõik teised ehk istutatakse elupuuhekk. Elupuuhekil iseenesest on palju plusse: esiteks mõistlik hind, hea vastupidavus ja kaunis välimus aastaringi. Samuti täidab elupuu oma tihedusega suurepäraselt privaatsuse tekitamise eesmärki, aga kõik pole siiski nii lihtne.  

Enim kasutatakse hekitaimedena kahte hariliku elupuu sorti: kiirekasvulist ja pügamist vajavat 'Brabant'i ning aeglasema kasvuga 'Smaragd'i, mis oma koonusja kuju pärast otseselt pügamist ei vaja, aga kasvab seevastu jällegi aia möödudes väga kõrgeks. Kui heki istutamisel nende omadustega ei arvestata, on kerge tekkima olukord, kui loodus teeb lihtsalt oma töö. Üsna tavaline on, kui elupuu 'Brabant' on istutatud aiale liiga lähedale ja kasvades hakkab sellest lihtsalt läbi pressima. Halvimal juhul on pool hekist lõpuks naabri aias. 'Brabant' on kindlasti vale valik, kui pole aega ega tahtmist hekki pügada.

Loe edasi siit

Pottsepa nõuanded ahju või kamina valimiseks ja õigeks kütmiseks

Uut kodu planeerides on üks olulisemaid otsuseid küttesüsteemi valik. Ahjuküte on alati üks võimalus, eriti maapiirkondades, kus on oht pikaaegseteks elektrikatkestusteks. Ahi annab kindluse, et tuba kunagi külmaks ei jää ja pliit võimaluse söögi valmistamiseks. Tõsi, mugavusküttega siiski tegu ei ole. Õhk-vesi süsteem, maa- või gaasiküte on palju mugavamad küttelahendused, kuid vajavad kõik toimimiseks elektrit. Valiku peab igaüks oma vajadustest, elukoha tingimustest ja võimalustest lähtuvalt ise tegema.

Kuid isegi kui primaarküte on näiteks elektri peal, oleks maapiirkondades soovitatav alati omada ka ahju ja pliiti. See võib osutuda vajalikuks juhul, kui elektrisüsteemiga tekib probleeme või elektri hind tõuseb märkimisväärselt kõrgeks. Viimaste sündmuste valguses soovitab ka Päästeamet, et igas kodus võiks olla puupliit või kaasaskantav gaasipliit.

Loe edasi

Interjöör kui lugu: Miks on oluline siduda inimesed ja ruum?

Sisearhitekti poole pöördume ikka ootuses, et ta aitaks luua midagi erakordset, mis individuaalselt kõnetaks ja sobiks. Siinkohal ei ole Dez Studio sisearhitekti Nadezda Kornilova sõnul aga üldse erandlik olukord, kus soovitatakse saada lihtsalt soovitusi sisustuse valimiseks või siis lubatakse olemasolevat interjööri ainult osaliselt muuta, näiteks värvida valmis ruumis ainult ühte seina. Kuid isegi see on projekt, mitte lihtsalt soovitamine. Iga lahendus, ka sisustuse valimine valmis interjööri eeldab tervikpildi loomist ja teemasse süvenemist ehk lugu (kontseptsiooni). Mida rohkem on asjad juba eelnevalt paigas, seda aeganõudvam võib olla sinna üldse midagi soovitada.

Milleks meile lugu, valige lihtsalt sisustus!


Loe edasi

 

Küsi rohkem

 

Lisainformatsioon

Sisuturundustekstide koostamine ning SEO optimeerimine ja strateegia konsultatsioon.

SOOVITAME SOOVITAME